• březen - květen 2020

Monitorování nových lokalit

Jako jeden z kroků přípravy projektu Čistý les 2.0 jsme s pomocí dobrovolníků monitorovali různé lokality po celé České republice, podle toho z kterých krajů se nám dobrovolníci ozývali.

Nejvíce znečištěných míst (19) jsme zaznamenali ve Středočeském kraji včetně Prahy. Dále v Ústeckém kraji 11 lokalit, v Libereckém 7, Plzeňském kraji 4, Zlínském 5, Jihočeském 3 a Moravskoslezském 8. Místa, kde jsme zaznamenali větší výskyt odpadků v lese, zahrneme do projektu Čistý les 2.0. Objevili jsme také čtyři černé lesní skládky, které jsme nahlásili na OÚ nebo přidali do našeho itineráře akcí.

Monitorování


Mapování kůrovce

Součástí našeho monitorování výskytu odpadků v lese bylo nově i komplexní mapování kůrovce. Využili jsme online aplikaci na stránkách zachranmelesy.cz, kde je možné napadenou oblast lokalizovat, nafotit a odeslat údaje do systému a map. Protože nám jde o stejnou myšlenku, tedy čistý a zdravý les začali jsme mapovat kromě odpadků také kůrovcové kalamity.

Pokud byste objevili kůrovcem poškozeným lesem a měli chuť s tím něco udělat, nafoťte, lokalizujte a odešlete na stránkách.
https://zachranmelesy.cz/cs/mapy.

Kůrovec v lese


Nebo další řešení, když narazíte na místo s odpadky, skládku nebo jiný nepořádek a nevíte co s tím? Existuje šikovná mobilní aplikace přes kterou můžete tyto problém také mapovat a nahlásit. Stáhněte, vyzkoušejte nebo sdílejte dál.

Mapování


Zajímá Vás toto téma?
Máme také rádi přírodu? Chtěli byste se zúčastnit některé z našich akcí? Nebo třeba uspořádat program pro celou vaši školu?

Ozvěte se

Naše aktivity můžete samozřejmě podpořit i jinak. Můžete nám například poslat finanční dar pomocí aplikace Darujme.cz (výše), nebo podpořit TĚMITO ZPŮSOBY.


  • sdílet :

Partneři a dárci

Děkujeme srdečně všem, kteří se rozhodli jakkoliv podpořit naše aktivity.

Ponio
YAGE
SVIIČKA
inetprint
MERCHYOU
ECO revolution
Premium Basics
Summer & Myles
Envimagazín
Praha
Woodilo
GreenFuture
Econea
Vochoc
Odvoz papíru
Dastax
Dastax
dm
Tašky na třídění
NuSpring
NuSpring
Zerowejst
Shoptet
Dřevostavby online
Tesco
Tesco