• květen - listopad 2020

Environmentální akce

V rámci úklidů lesů pořádáme také vzdělávací programy. Ekologická výchova se u školních a předškolních institucí často odehrává pouze v prostoru třídy a školy. Je málo aktivních programů, kde se děti přímo konfrontují s těmito problémy.

Naše záměr je dostat děti z lavic do přírody nebo je odtrhnout od virtuální reality (mobily a počítače) a ukázat jim, že pohyb v přírodě je nejenom zdravý, ale může být i prospěšný. Vzdělávací část proto probíhá přímo v lese a formou volných diskusí, dotazů nebo workshopů.

Enviromentální akce


Co přinesl rok 2020
Do našich programů jsme přidali blok o jednorázových plastech a nutnosti omezování jejich nákupu a spotřeby. Dále jsme rozšířili předávané informace týkající se zpracování odpadů o třídění kovů. Účastníci akcí se dovídají do jakých kontejnerů kovy patří, které druhy se recyklují a jak. Zároveň jsme vylepšili naše vybavení ve formě šedých tašek na kov, který také občas v lese nalézáme. Na rok 2020 jsme měli domluveno 15 těchto akcí. Z důvodu trvajících vládních corona omezení, které shodou okolností zrovna vyšly na aktivní školní období, jaro a podzim, jsme byli nuceni upustit od mnoha plánovaných programů. Proběhlo jich nakonec pouze 5. Zkoušeli jsme i online alternativu, ale příliš se neosvědčilo. Inu les je les :) a virtuálně se nahradit nedá.

Enviromentální akceJaké byly ohlasy?
Během programů jsme viděli, že děti jsou velmi vnímavé k problematice znečištování životního prostředí a mají spoustu dotazů spojených s ekologií a udržitelným růstem například témata: ohrožených zvířat a pralesů, znečištění oceánů, změn klimatu, problému sucha a nedostatku vody atd. Je vidět, že o tom přemýšlí a intuitivně tuší, že se to týká jich samotných a jejich budoucnosti. Doufejme, že si lidé postupem času s těmito problémy poradí. I my se snažíme přijít tímto se svou troškou do mlýna. Tyto diskuse jsou pro nás motivací v našich akcích pokračovat i v budoucích letech.Enviromentální akceZajímalo by Vás to?
Máme také rádi přírodu a vadí vám její ničení a znečišťování? Chtěli byste se zúčastnit některé z našich akcí? Nebo třeba uspořádat program pro celou vaši školu?

Ozvěte se

Naše aktivity můžete samozřejmě podpořit i jinak. Můžete nám například poslat finanční dar pomocí aplikace Darujme.cz (výše), nebo podpořit TĚMITO ZPŮSOBY.


  • sdílet :

Partneři a dárci

Děkujeme srdečně všem, kteří se rozhodli jakkoliv podpořit naše aktivity.

Ponio
YAGE
SVIIČKA
inetprint
MERCHYOU
ECO revolution
Premium Basics
Summer & Myles
Envimagazín
Praha
Woodilo
GreenFuture
Econea
Vochoc
Odvoz papíru
Dastax
Dastax
dm
Tašky na třídění
NuSpring
NuSpring
Zerowejst
Shoptet
Dřevostavby online
Tesco
Tesco