• květen - listopad 2020

Čištění Brdských lesů 2020

Během minulého roku jsme na sociálních sítích a zájmových skupinách propagovali lokální projekt Čištění Brdských lesů a zaznamenali aktivity veřejnosti i zájem o problematiku znečištování přírody odpadky. Proto jsme projekt i v roce 2020 nechali pokračovat.

I letos jsme uspořádali novou soutěž o ceny s názvem „Nenech to tam!“, kterou jsme motivovali další návštěvníky přírody ke sbírání odpadků v lesích. Soutěž byla celoročně propagován v tématických FB skupinách a článcích.

Brdy 1


Od května do listopadu jsme ve spolupráci se školami, letními a příměstskými tábory uklidili 5 nejvíce znečištěných míst Brd. Během akcí s dětmi i pedagogy diskutujeme o ekologických tématech, problematice znečištování životního prostředí, nutnosti třídění odpadu a recyklace materiálů, omezování spotřeby plastů a problémech klimatu. Odpovídáme také na otázky směřující na naši činnost nebo jiná enviromentální témata.

Brdy 2


Třídění odpadků si zůčastnění vyzkouší přímo v lese, kde se snažíme nalezené věci rovnou dělit na plasty, sklo, kov a mix do barevných tašek na více použítí. Odpadky po akci putují do kontejnerů tříděného odpadu nebo sběrného dvora.

Brdy 3Zajímá Vás tato tématika?
Máme také rádi přírodu a vadí vám její ničení a znečišťování? Chtěli byste se zúčastnit některé z našich akcí? Nebo třeba uspořádat program pro celou vaši školu?

Ozvěte se

Naše aktivity můžete samozřejmě podpořit i jinak. Můžete nám například poslat finanční dar pomocí aplikace Darujme.cz (výše), nebo podpořit TĚMITO ZPŮSOBY.


  • sdílet :

Partneři a dárci

Děkujeme srdečně všem, kteří se rozhodli jakkoliv podpořit naše aktivity.

Ponio
YAGE
SVIIČKA
inetprint
MERCHYOU
ECO revolution
Premium Basics
Summer & Myles
Envimagazín
Praha
Woodilo
GreenFuture
Econea
Vochoc
Odvoz papíru
Dastax
Dastax
dm
Tašky na třídění
NuSpring
NuSpring
Zerowejst
Shoptet
Dřevostavby online
Tesco
Tesco