CZdalnice recenze

Elektronická dálniční známka s přesahem

Čas prázdnin bývá také časem většího cestování. Spousta lidí vyráží na dovolené a my jezdíme po letních táborech a aktivní formou propagujeme akce Čistý les. S pomocí dětí, vedoucích a dobrovolníků uklízíme lesy od odpadků, které se tam bohužel každým rokem znova a znova objevují.

Najezdíme docela dost kilometrů po celé České republice, elektromobil si zatím dovolit nemůžeme, takže i my svým dílem přispíváme ke znečištění prostředí. Když jsme letos řešili nákup dálniční známky, narazili jsme na zajímavou recenzi projektu, který nabízí k nákupu pěkný, zelený bonus, který může částečně kompenzovat produkci CO2 z automobilových výfuků.

Jedná se o webové stránky CZdalnice.cz, které nabízí prodej elektronických dálničních známek, kdy 30% marže je použita na výsadbu dlouhověkých volně rostoucích stromů. Slovo dlouhověkých je dost důležité, protože právě tyto stromy mohou ještě dlouhodobě ovlivnit klima na naší planetě. Součástí nákupu je manipulační poplatek, díky kterému je výsadba nových stromů, které snižují CO2, financována. Myšlenka projektu je jednoduchá, pokud se podílím na vytváření CO2, můžu přispět také na jeho snížení.

Manipulační poplatek je účtován ve výši 150 Kč nebo 100 Kč, to se odvíjí od toho, jakou dálniční známku zakoupíte. Jedná se o relativně nízkou částku, která může ovlivnit míru znečištění ovzduší. Pokud chceme zmírnit vlivy konstantního zvyšování CO2, pak se můžeme i my řidiči více snažit o znovuzalesnění oblastí v České republice i ve světě. Tomu určitě napomáhá i projekt CZdalnice. Jestli Vám také není lhostejné znečišťování životního prostředí a přemýšlíte, kde koupit dálniční známku a zároveň pomoci dobré věci, můžete zakoupit zde: https://czdalnice.cz/cs/product/nakup-elektronicke-dalnicni-znamky.  • sdílet :

Partneři a dárci

Děkujeme srdečně všem, kteří se rozhodli jakkoliv podpořit naše aktivity.

Ponio
YAGE
SVIIČKA
MERCHYOU
ECO revolution
Zdravé tričko
Summer & Myles
Summer & Myles
Envimagazín
Praha
Woodilo
GreenFuture
Econea
Vochoc
Odvoz papíru
Dastax
Dastax
dm
Tašky na třídění
NuSpring
NuSpring
Zerowejst
Shoptet
Dřevostavby online
Tesco
Tesco