Akce s geocachingem
1. Jste keškaři, kačeři a hledači pokladů?

Jestli nevíte, která bije, a slovo geocaching slyšíte poprvé, můžete rovnou přeskočit na bod 2.
Mudlové netuší, my ale víme, že ;). Chcete kromě hledání kešky udělat i něco pro přírodu a les?


STÁHNĚTE SI TOTO "PEXESO", vytiskněte jako A4 a rozstříhejte na menší části, tak akorát velké do krabky. Tyto kartičky vezměte s sebou při hledání kešek, ideálně těch lesních. A protože jste akční geokačeři, určitě spoustu kešek odlovíte. A můžete je obohatit kromě "výměnných zbytečností" i o tyto užitečné kartičky.


Stáhnout kartičky v PDF

Když už budete v tom, můžete si do batohu přibalit i tašku nebo sáček. Když při cestě za keškou uvidíte v přírodě na zemi něco, co tam nepatří, nenechte to ležet.

2. Jste skauti nebo výletníci, kteří rádi chodí do přírody?

Pokud jste v předchozích textech vůbec netušili, o čem je řeč, znamená to, že asi nebudete kačeři :). Nevadí, ani vy byste ale neměli být ze hry, je tu šance i pro Vás.


Doporučení o přibalení příruční tašky nebo sáčku na výlet platí pro kohokoliv. Věříme, že spoustě z vás odpadky nejsou lhostejné a že je i sbíráte. Ale ruku na srdce, určitě jste někdo občas během svých výprav různé odpadky zahlédli a přemýšleli: "Do čeho bych je tak mohl sebrat?", ale nebylo kam. Tentokrát to nenechte náhodě, buďte vybaveni a vysbírejte, na co příjdete. Při cestě zpět vyhledejte barevné kontejnery, do kterých nalezené odpadky roztřiďte.


Nezáleží tedy, jestli jdete hledat kešku nebo na obyčejný výlet, ale zda při tom uděláte něco navíc.Soutěž z roku 2019

Zaslané fotografie byly slosovány a odměny za dobrou věc, odeslány výhercům. Děkujeme všem a těšte se na  novou soutěž pro rok 2020.
Partneři školy

Podpořili nás

Děkujeme všem, kteří se rozhodli jakkoliv přispět na naše aktivity.

dm
NuSpring
NuSpring
Tesco