Práce pro neziskovky


Co děláme pro neziskové organizace?

Práci pro neziskové organizace nám postupně přinesl čas a jsme za ní moc rádi. Jedná se o specifické klienty, kteří jsou něčím odlišní. Možná tím, že svoji práci berou také jako poslání a primární výsledek nemusí být zisk. Jednání i spolupráce s takovými organizaceni bývají proto velmi příjemné. Tyto služby nabízíme pod názvem d-sign

První kontakt s dobročinnou organizací byl před mnoha lety a jednalo se o krásný projekt, a to NADACI OLGY HAVLOVÉ. Paní Havlovou jsme už bohužel nezažili, ale i pokračovatelky této charismatické dámy byly a jsou velmi pozitivní a vstřícné na spolupráci. Pro nadace jsme pracovali několik let a vytvořili kromě webových stránek také mnoho tiskových materiálů a dokumentů. Dalším setkáním s neziskovým světem bylo navázání spolupráce s Opatstvím Nový Dvůr. Když nám na začátku jeden věřící kamarád přenechal zakázku grafických úprav církevního žaltáře, ani nás nenapadlo, že z toho bude spříznění dlouhodobé. Pro bratry z Opatství pracujeme dodnes a je to vztah velmi obohacující, jak z pohledu grafického, tak duchovního. Po návštěvě v klášteře v Novém Dvoře bychom si mohli dovolit říci až přátelský.

Aktivity pro neziskové organizace jsou pro nás zpestřením našich běžných činností, ale i dobrým počinem, že pomáháme obecně prospěšným projektům. Proto jsou jen logickým vyústěním další spolupráce např. s Dětským krizovým centrem, z.ú. LATA nebo Fórum pro prožitkové vzdělávání.


Práce v neziskovém sektoru nás nakonec ovlinila tak dalece, že jsme založili projekt ČISTÝ LES na jehož stránkách se nacházíte. Vždy nám byla blízká témata ekologie, ochrany přírody a životního prostředí. Takže jsme se rozhodli, že budeme lesy čistit od odpadků a skládek, které sami nebo za pomocí dobrovolníků vyhledáváme a likvidujeme. Nestavíme se však pouze do role sběračů odpadků, ale praktikujeme celý koncept environmentálního vzdělávání formou aktivních činností pro školy a organizace pracující s dětmi. Myšlenka založení podobné organizace v nás zrála už delší dobu, ale možná právě práce pro neziskovky nás ispirovala a motivovala náš záměr uskutečnit.


Všechny naše další aktivity
Najdete zde
Neziskové ekologické organizace

Partneři a dárci

Děkujeme srdečně všem, kteří se rozhodli jakkoliv podpořit naše aktivity.

Ponio
Envimagazín
NuSpring
GreenFuture
Econea
Vochoc
Odvoz papíru
Dastax
Dastax
dm
Tašky na třídění
NuSpring
NuSpring
Zerowejst
Shoptet
Dřevostavby online
Tesco
Tesco