Sólo akce - trashtagy

Přemýšleli jste někdy, jestli všechny ty ekologické aktivity pro udržitelnost prostředí mají vlastně smysl. Jestli jako jednotlivci vůbec něco zmůžeme a bude to mít nějaký vliv na kvalitu života dalších generací?

I když naše akce jsou většinou pořádáné pro početnější skupiny, pro jednou jsme si vyzkoušeli co zvládne udělat jeden člověk za jednu hodinu. Občany nám bylo v letošním roce nahlášeno několik znečištěných míst a lesních skládek. Vybrali jsme si proto jednu z nich, takovou miniskládku u silnice, kde byla šance ji celou zlikvidovat. Podařilo se, vysbíráno, vytříděno, odneseno.

Foto z akce:
trashtag čistý les

trashtag čistý les

trashtag čistý les

trashtag čistý lesJestli máte chuť také něco podobného podniknout, nebudete v tom sami. Existuje celosvětová komunita, která takovéto, pro planetu přínosné, sólo akce dělá a publikuje na Instagramu pod hastagy #trashtag, #trashtagchallenge, #trashhero apod. Neváhejte a staňte se dalším z hrdinů, má to smysl :).

Rady na závěr:
Je dobré zvolit si správné místo s optimálním (menším) znečištěním, abyste zvládli celé pokrýt a odcházeli s dobrým pocitem, že dané místo je čisté. Je to trochu psychologie, pokud si vezmete "velké sousto", v jednom nebo dvou lidech budete pravděpodobně odcházet s pocitem, že to není hotové a musíte se ještě vrátit a odpadky dovysbírat. Což může být chvályhodné, ale v tom případě byste to mělo opravdu dotáhnout.

Vezměte si pevnou obuv, často narazíte na střepy nebo zrezivělé ostré kovy. Stejně tak kvalitní rukavice a pytle.

Nebudete-li mít možnost odvozu odpadu a budete muset nést pytle až k barevným kontejnerům, počítejte že 1 člověk unese 2, max. 3 pytle. Vyzkoušeno při naší akci, odpadky byly dost těžké a ruce pěkně bolely :) (asi 1km chůze). Takže auto u lesa pro tento případ výjiměčně může být. .

Chcete zorganizovat podobnou akci? KONTAKTUJTE NÁS .


Partneři a dárci

Děkujeme srdečně všem, kteří se rozhodli jakkoliv podpořit naše aktivity.

Ponio
Envimagazín
NuSpring
GreenFuture
Econea
Vochoc
Odvoz papíru
Dastax
Dastax
dm
Tašky na třídění
NuSpring
NuSpring
Zerowejst
Shoptet
Dřevostavby online
Tesco
Tesco